Bez inspirace

Půlnoc v Paříži V hodně článcích jsem zmiňovala, že píšu knihu. Je tak na půl hotová, ale pořád není dokonalá a já se snažím, aby byla ...

Půlnoc v Paříži

V hodně článcích jsem zmiňovala, že píšu knihu. Je tak na půl hotová, ale pořád není dokonalá a já se snažím, aby byla perfektní. Je to pro mě dost důležité a asi proto ji píšu, tak dlouho. Ale čím víc se snažím, tím méně mám nápadu a inspirace.

Zkouším si číst různé inspirativní články, čtu knihy a koukám na spisovatelské filmy. Snažím se každý den najít něco výjimečného a významného, ale marně. Tohle mě, ale samozřejmě od knihy neodradí, jen už jsem docela zoufalá.

Nosím u sebe stále svůj ''spisovatelský deníček'' pro nápady, které mě můžou potkat. Já osobně si myslím, že by bodl víkend v horách, nějaký krásný srub a whisky. Ale na to momentálně není čas, takže si musím vystačit s tím co mám.

V sobotu jedu s přítelem, nejlepší kamarádkou a jejím přítelem na výlet, tak doufám, že se něčeho chytím a odrazím se od toho, protože mě to trápí. Často mám tenhle problém, že nemám inspiraci a nevím o čem psát. ''Žádný příběh není špatný, pokud je pravdivý'' - Půlnoc v Paříži.

Napadlo mě už, tak před týdnem, že bych mohla zkusit noční procházky, docela už se oteplilo a možná by mi to mohlo pomoct.

Moje večery v poslední době vypadají asi takhle :

Vezmu si svůj oblíbený hrnek, udělám si kávu, kterou nepiju a koukám z okna. K tomu mám zapnutý notebook z kterého mi hrají soundtracky z filmu Půlnoc v Paříži nebo Stuck in Love. V ruce držím ''spisovatelský deníček'' a zapisuju každou maličkost, kterou vidím z okna a nějakým způsobem mě ohromí. To se stává docela málo, takže nakonec si jdu zahrát The Sims 4 a ve spisovatelskou noc se noc promění v herní.Máte nějaké rady, jak se něčeho chytit? Prosím. 

You Might Also Like

6 komentářů

 1. Půlnoc v Paříži je jeden z mých nejoblíbenějších filmů jako většina tvroby od Woodyho Allena! A mívám stejný problém, věř mi. Často se říká, že pomůže se třeba hezky namalovat, upravit, uklidit kolem, a pak se člověk najednou lépe cítí a přijdou k němu i takové myšlenky. Nebo, že má prostě člověk psát, piš cokoli, co tě napadne, i když to nemá hlavu ani patu - a propíšeš se k něčemu dobrému. Taky často slyším, že nemáš psát jenom o tom, co znáš, ale o tom, co tě baví. A úplně poslední rada - přečti si Big Magic od Elizabeth Gilbert, tahle knížka změnila styl mého přemýšlení o psaní!
  Kout světa

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím! Taky je to můj nejoblíbenější :) Máš pravdu s psaním maličkostí, tohohle se chytnu! :D A děkuju za typ na knihu :)

   Vymazat
 2. Moc dobře znám, někdy mě takový "stav" drží i měsíc, dva... Potom ale jako lusknutím prstu změna a já srším nápady.
  Chce to jen čas, ono si to zase sedne :)

  BLOGEREM

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Drží se mě to už měsíc no... zkusím tomu dát čas, tak snad se brzy něco objeví.
   Děkuji za komentář :)

   Vymazat
 3. To znám moc dobře. Často hledám inspiraci na článek hrozně dlouho a pak se nečekaně objeví přímo před očima. A já si uvědomím, že i z maličkosti může vzniknout zajímavý článek.
  Přeji nekonečno inspirace =)
  http://navybranou.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju za tvůj milý komentář, i tobě nekonečno inspirace! :)

   Někdy je to fakt těžký, ale jak říkáš, občas se objeví přímo před očima :)

   Vymazat

Like us on Facebook