Cestovatelský duch

C estování je úžasné. Můžete poznat spoustu nových lidí, naučit se novým věcem a poznat spoustu dalších jiných věcí. Není to jen o tom mít...

Cestování je úžasné.

Můžete poznat spoustu nových lidí, naučit se novým věcem a poznat spoustu dalších jiných věcí. Není to jen o tom mít hezké fotky na Instagramu, je to o tom zážitku. Není to ani drahé. Člověk jen musí hledat a hledat. Já strašně moc mluvím a píšu o tom, jak moc bych chtěla do hor, nebo k moři a nikdy to neuskutečním, protože se bojím sama někam vycestovat. Pak jsem si uvědomila, že jestli chci cestovat a vidět místa, které sleduju jen na obrázcích, tak proto musím něco udělat.

Po novém roce chci jet na hory, absolutně nevím kam, ale chci se ráno probudit s výhledem na krásné hory. Našla jsem spoustu zájezdu do Itálie, nebo na Slovensko. Docela mě to tam táhne. V Česku máme taky krásné hory, ale chci být chvílí mimo.

Taky jsem našla takový web, kde lidi z různých zemí nabízí ubytování u sebe doma a zdarma. Je to docela super, takhle můžete cestovat z místa na místo a vyjde vás to strašně levně. A taky se z hostitele může stát váš dobrý kamarád :)

Dnešní doba nám nabízí úžasné možnosti, jak dnes cestovat a poznávat jiné kouty světa.  Já toho neprocestovala nějak moc. Byla jsem v Řecku, Itálii a na Slovensku. V Česku jsem poznala taky nádherné místa. Byla jsem v Krkonoších, Praze, Jeseníku a různě. Je to nádherné místo na cestování.

Jak jsem byla mála, tak jsem dost s rodiči cestovala a moc jim za to děkuju, že mě brali na hory a na různé výšlapy. Vážím si toho a ráda vzpomínám na fotky, kde nasraně sedím na patníku, protože jsem tehdy neměla ani na výběr jestli chci nebo nechci jít. Dnes tomu, tak naštěstí není.

Taky hodně miluju stanování. Před dvěma lety jsem neustále chodila s přáteli někde po lesích a stanovala. Teď už mám jiné přátele, kteří jsou takoví rozmazlení spíš. Bez elektriky a wifi prostě ne. I tak je mám ráda, nebudu je nutit do něčeho, co nechtějí, to bych si pak asi neužila ani já. Jenom je to skvělý pocit, sedět u táboráku a koukat na hvězdy. Někdy je to docela strašidelné, ale v partě dokážete přemoct i nepřemožitelné, to mi věřte.

I

II

III

You Might Also Like

8 komentářů

 1. Krásný, inspirativní a takový pozitivně dýchající článek.

  Přeji ti spoustu krásných cest a zážitků a fotek a úsměvů i v roce 2018. A těším se na články z tvých cest, konečně jsem zase narazila na zajímavou osobnost. ^^

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju moc za tvůj krásný komentář! Vážím si toho, opravdu mě to potěšilo. A jinak jsem koukala na tvůj blog, další člověk co miluje cestování <3 Na tvém blogu budu určitě pravidelný čtenář! :)

   Vymazat
 2. Budu ti držet palce ať se ti podaří vycestovat kam si budeš přát :) Určitě je to super a osvobozující! Já sama maličko lituji, ze jsem hned po škole nevyrazila někam jinam než do ČR :)
  Tak ať se ti vše splní :)

  LITTLETHINGSFOREM

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju moc, nápodobně!:) Je to skvělý pocit a jak píšeš osvobozující. Taky jsem chtěla,ale nějak to nevyšlo..ale nevadí, vyjde to jindy. Děkujuuuuuuuu moc za tak krásný komentář.

   Vymazat
 3. Cestování taky miluji a mým cílem je, abych se každý rok podívala alespoň do jedné země :) Letos jsem byla na Slovensku a v Rakousku a pokud vše půjde tak, jak má, tak bych se v březnu mohla podívat do Itálie a Francie :) Přeji ti, ať ti tvé plány vyjdou!

  ELIS MINAROVÁ

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je hezké! Tak ať se ti to podaří! :) Rakousko je krásné! Zapomněla jsem tam dodat,že jsem tam taky byla :D:( I tobě ať se vše splní! :)

   Vymazat
 4. Také ráda poznávám nová místa, ač se spíše držím své domoviny a Slovenska :) Stanování a bivakování jsem svého času milovala. Teď je to s prckem složitější, ale i tak s námi už několikrát pod stanem spal a věřím, že se mu to bude časem líbit stejně jako nám :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jasně chápu :) Tak ti přeji krásné cestování i s prckem! :)

   Vymazat

Like us on Facebook