Oceán

Není to nádherné slovo? Přijde mi strašně čisté, jemné a nádherné zároveň.  I Slovo oceán je nadpis pro mou sobotu/neděli. Nedávno...

Není to nádherné slovo?
Přijde mi strašně čisté, jemné a nádherné zároveň. 

I

Slovo oceán je nadpis pro mou sobotu/neděli. Nedávno byla neděle a za chvílí je tady zas. V poslední době se cítím tak prázdně. Jako zrnko písku v oceánu. Mám tak skvělou představu o svém životě, škoda že realita je úplně jiná a možná že to co jsem napsala nedává ani smysl. Nejsem typ člověka, který sní o drahých autech ( i když jedno by se šiklo že jo), o krásném domě nebo milionových zážitcích. Každý můj zážitek je milionový bez ohledu na to kde jsem ho prožila. Sním o obyčejném domku někde u jezera v lese. A láká mě to od dob, co jsem viděla film Tajemné okno - v hlavní roli Johny Depp, který se v tom domku snaží napsat nějakou skvělou knihu a taky se mu to povede. Parťáka mu dělá jeho pes.

II

Mít prostě domek, být sama a psát na starém psacím stroji. Ráno si vypít kávu na verandě hned vedle  svého úžasného psa. Ne že bych kopírovala ten film jo, tam to bylo trošku jinak. Tohle zní pro mě strašně dokonale.

Svoboda a prostá krása jsou příliš dobré nato abych jsem se jich vzdal - Christopher McCandless.

Jinak koupila jsem si svůj první psací stroj. Brzy ho očekávám doma, strašně se těším. Už dlouho jsem si neudělala takovou radost, rodiče se dost divili, že jsem investovala svoje peníze do něčeho takového. Líbí se mi staré věci a dokonce i starý způsob psaní. Rozhodla jsem se, že na něm dokončím svou knihu. Psát na notebooku nebo počítači je určitě rychlejší a ulehčí vám to spoustu práce, ale ten psací stroj má něco do sebe a na něm to napíšu s láskou.

Když už jsem na začátku článku psala o slově oceán, tak jich mám víc, které jsou pro mě nějakým způsobem výjimečné třeba : Nepál, růže, moře, láska, déšť, život, maják ...a mohla bych pokračovat do nekonečna. Jenom chci říct, že ve slovech je síla a tu já cítím zrovna z těch, co jsem napsala.

Lidé by si měli vážit maličkostí. Já mám takový deník, není to obyčejný deník, píšu do něj jenom samé pozitivní věci. Mám ho stále u sebe a zapisuju do něj, to co se mi během dne stalo a píšu jen ty dobré věci, protože vždycky když si po nějaké době vše přečtu, cítím se mnohem lépe a vykouzlí mi to i úsměv na tváří.

III

You Might Also Like

2 komentářů

 1. Nádherný článek 😍 jak jsi popisovala to nedělní ráno na verandě domku u jezera, úplně jsem se tam přenesla v duchu a jako bych tě tam navštívila😄 nádherná představa! Jo a až na tom psacím stroji dopíšeš tu knížku, tak dej vědět! Ráda si ji přečtu😊určitě se v budoucnosti stane velkým bestsellerem, protože tvůj styl psaní je prostě a jednoduše úžasný!😍
  jdusizasvym.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi nebudeš věřit, ale právě mi normálně i slza ukápla. Opravdu jsi ten komentář napsala nádherně a já si ho jdu dokonce i zapsat do svého ''deníčku''. Takže ti děkuju za to, že jsi mi zpříjemnila ráno. A s knihou určitě dám vědět! A ještě jednou moc děkuju! <3

   Vymazat

Like us on Facebook