Já a psaní

Psaní je pro mě poslední dobou dost návykové. Uspokojuje mě a vždycky se v tom snažím být lepší a lepší. Pokaždé, když dopíšu nějaký článek,...

Psaní je pro mě poslední dobou dost návykové. Uspokojuje mě a vždycky se v tom snažím být lepší a lepší. Pokaždé, když dopíšu nějaký článek, tak si v hlavě řeknu, že jsem to mohla napsat mnohem lépe a článek přepíšu minimálně třikrát než ho publikuju. Je to skvělý pocit třeba, když narazíte na nějaký svůj starý článek a přečtete si ho.

Chtěla bych jednou napsat knihu, abych cítila ten pocit, kdy budu vědět, že jsem něco fakt dokázala sama. Držet v ruce svou vlastní knihu je podle mě nezapomenutelný pocit. Nemám kolem sebe zrovna moc lidí, co píšou a proto miluju, když se mě na to ptají, a co psaní, jak ti to jde apod. Ráda o tom mluvím a ještě radši o tom píšu.

Moje rodina mě v psaní moc nepodporuje, že je to ztráta času a že spisovatelé málo vydělávají. Ani mi nějak o peníze nejde, spíš jde o to, že mě to neskutečně baví a naplňuje. Chápu, mají trochu jinou představu o mém životě, ale je to můj život.

Už píšu tak dlouhou dobu, že si nedokážu svůj život bez psaní představit. Je to možné vůbec přestat psát, když už jste jednou začali?

Pro mě je to strašně znamenitý pocit psát. Udělat si skvělou kávu nebo čaj, sednout k notebooku a psát. Napsat něco skvělého, povznášejícího. Je fakt, že svou knihu už píšu dva roky, ale přísahám, že to bude bestseller! Možná.

Prostě já a psaní máme skvělý vztah, který nám klape. Teda aspoň já si to myslím, nevím co na to psaní.

Mezi mé nejoblíbenější spisovatelé patří Tim Burton a Nicholas Sparks. Dvě odlišné osobnosti, ale jedno je však spojuje PSANÍ. Tim Burton mě naprosto okouzlil svou zvláštností a temnotou. A tím jsme si možná trochu podobní.

I psaní může být vaší vstupenkou do světa.

To, že kniha je nejlepším přítelem člověka je pravda. Každý má přece právo prožívat nějaký příběh mimo realitu.

You Might Also Like

2 komentářů

 1. Nádherný článek :) Já psaní také miluju a nedovedu si představit život bez psaní. Ale je prvda, že občas mi jde psaní líp a jindy hůř, zrovna teď mi nejde skoro nic sepsat dohromady, ale vím, že to je jen přechodný období a půjde mi to zas líp :) Knížku bych si taky moc přála napsat, musí to být skvělý pocit.

  Another Dominika

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju moc!:) Souhlasím, takové dny mám taky. Třeba se ti to s tou knihou vyjde! :)

   Vymazat

Like us on Facebook