James Dean

Je to tak rok zpátky, co jsem narazila na zesnulého umělce jménem James Dean. Prvně mě nějak extra nezaujal, ale koukla jsem se na film o ně...

Je to tak rok zpátky, co jsem narazila na zesnulého umělce jménem James Dean. Prvně mě nějak extra nezaujal, ale koukla jsem se na film o něm a proč se vlastně stal legendou.

Film se jmenuje James Dean (2001) v hlavní roli James Franco, který se na hraní Deana opravdu skvěle hodil. Jeho herecké výkony v tomto filmu jsou naprosto fascinující. Z filmu a z pár článků jsem zjistila, že to byl opravdu skvělý, podivný a nadaný herec. Byl tak strašně zvláštní, že to na něm bylo tak jedinečné. Hned po patnácti minutách filmu jsem měla chuť na cigaretu, protože James pálil jednu za druhou. Nový rebel Ameriky. Ve filmu je ukázáno, co ho motivovalo k tomu stát se hercem, stát se sakra dobrým hercem.

Nechci tady přesně popisovat jeho celý život, protože to musíte vidět sami.

Měl rád rychlé auta a jeho poslední jízda se svým kamarádem se mu stala bohužel osudnou. Jel v nádherném novém autě, Porsche 550 - auto si sám pojmenoval ''Little bastard''. Bohužel čelně narazily do protijedoucího vozidla. Všichni kromě Jamese přežily. Taky se říká, že tohle auto je prokleté, váže se k němu spoustu historek. Četla jsem, že když auto převáželi v náklaďáku, dorazili na místo, ale po autě ani stopa. Auto se prý nenašlo dodnes.


Před týdnem, když jsem byla u bráchy, dostala jsem od něj tričko James Dean v životě mě snad víc nepotěšilo. Jinak v Praze je i restaurace James D. a určitě doporučuju, moc se mi to tam líbilo v starém americkém stylu.

Každopádně pokud někdy budete mít čas, mrkněte na ten film. Ps. Je i ještě jeden film, kde je v hlavní roli Dane Dehaan a Robert Pattinson. Film se jmenuje LIFE, ale ten jsem zatím neviděla.

James Dean

James Dean - Porsche 550


You Might Also Like

6 komentářů

 1. Možná jsem jedna z mála, která o něm nikdy neslyšela, ale ráda bych to změnila, film mě zaujal, možná se na něj podívám :) Brácha Ti dal skvělý dárek :)

  Another Dominika

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Z celého srdce ti ten film určitě doporučuju. Nebudeš litovat. Ano, jsem moc ráda. Děkuju za komentář! :)

   Vymazat
 2. Já jsem o něm nikdy neslyšela, ale na film se chci určitě kouknout :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mrkni. Budu ráda, když pak napíšeš jak se film líbil!

   Vymazat
 3. Já ho znám jen z písniček skupiny Jelen, ale až díky tobě jsem zjistila o koho šlo :).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také jsem ji slyšela :) To jsem ráda.

   Vymazat

Like us on Facebook