13 reasons why

Před nedávnem jsem tento seriál začala sledovat a řekla bych, že i vy ho znáte, každý ho zná. Příběhy Hannah Bakerové jsou všude po internet...

Před nedávnem jsem tento seriál začala sledovat a řekla bych, že i vy ho znáte, každý ho zná. Příběhy Hannah Bakerové jsou všude po internetu. Skvělý, ale opravdu skvělý nápad seriálu, není úplně obyčejný a snad se pro někoho nestane inspirací, sebevražda není východisko.

Hannah Baker je obyčejná studentka střední školy, kde spíš místo přátel má známé. Clay, takový trošku podivín a vlk samotář se do Hannah zamiluje. Budou přátele, dokonce budou i ve společné práci. Všichni známe střední a občas je to fakt šílený, ale pro Hannah to bylo peklo. Setkávala se šikanou, proto se rozhodla si vzít život, ale něco po sobě zanechala, něco fakt důležitého. Nahrála 13 kazet, kde popisovala události, o kterých věděli jen lidé na těch kazetách, vlastně to byli i nepřímé důvody její smrti. Ty kazety nechala pak poslat jednomu člověku z té kazety, který je pak posílal dál lidem z těch kazet. A kazety skončili i u jejího kamaráda Claye. Pro rodinu je její smrt záhadou, protože o kazetách neví, proč se kazeta dostala i ke Clayovi, co má společné s její smrtí? Vezme Clay spravedlnost do svých rukou?


Opravdu velice dojemný a srdcervoucí seriál, který vás trošičku ovlivní. Já osobně jsem z toho seriálu fakt překvapená. Lidé opravdu umí ublížit až tak, že to dotyčného dožene k sebevraždě.

Někdy se zkrátka věci stanou. Prostě se stanou. Nemůžeš s tím nic udělat. Jenže co uděláš pak, na tom záleží. - Hannah Baker

You Might Also Like

12 komentářů

 1. Musím souhlasit, je to skvělý seriál :)

  OdpovědětVymazat
 2. Anonymní4/22/2017

  Je to smutné. Ale ještě smutnější je že nápad je ukradený z knižky která vyšla pár let zpět. Jmenovalo se to proč 13 x proto. Hodně mi vadí že to lidi nevědí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsem vůbec netušila, celkem zajímavý a díky za info.

   Vymazat
 3. Ugh... Já teda vůbec nedoporučuju. Nejhorší seriál, co jsem poslední dobou viděla...
  https://thenihilistka.wordpress.com/2017/04/16/13-reasons-why-is-13-reasons-total-shit/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty nedoporučuješ, já rozhodně ano. Seriál jasně ukazuje, jak dnešní realita může být krutá a čím to může skončit. To ses na celý seriál podívala jen proto, aby jsi napsala jaký je to odpad?

   Vymazat
 4. Jak už bylo zmíněno, vím o té knize Proč? 13x proto..Jsou to úplně stejná jména.. ale i přes ten ukradnutý nápad se mi seriál velice líbí. :)

  http://dencaurbankova.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím, i přes ukradnutý nápad je seriál skvělý :)

   Vymazat
 5. Už jsem ten název slyšela, ale nevěděla jsem, o čem seriál je... Zní to ale fakt zajímavě, jestli si na něj vzpomenu i až skončí semestr, tak si ho ráda pustím :)

  eLblog

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Doufáááám, že si vzpomeneš! :D:) Opravdu stojí za to :)

   Vymazat
 6. Jediné seriál, který sleduji, je CSI: Miami :D Tenhle mě však také docela zaujal :)

  http://elisminarova.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. CSI: Miami je klasika, miluju ten seriál! Jsem hodně velkáááá fanynka Horatia Caina. A ty jeho brýle ... ani nemluvím. Určitě se mrkni! :)

   Vymazat

Like us on Facebook