Co miluji na podzimu

Mé nejoblíbenější roční období je tedy podzim. Léto je sice fajn, ale podzim má v sobě něco kouzelného. Naprosto miluji to popadané listí, ...

Mé nejoblíbenější roční období je tedy podzim. Léto je sice fajn, ale podzim má v sobě něco kouzelného. Naprosto miluji to popadané listí, dýně a halloween. A nejvíce obdivuji ty slečny v tom nádherném kabátku a kloboukem, tyhle podzimní looky miluji a ráda se na ně dívám. Mimochodem tento rok chci zkusit udělat dýňový koláč, vždycky jsem ho hrozně chtěla zkusit, tak jsem se rozhodla, že ho zkusím nějak vytvořit.


Podzim je sice taková ta depresivní část roku, kdy prostě stále prší, ale ono je to možná i lepší než to neustále horko nebo totální zima ze sněhem. Taky miluji tu vůní listí a ořechů. Taky vím, že už se blíží ten vánoční čas, zimu teda zrovna moc nemusím, ale vánoce a tu atmosféru miluji. No nic, ale zpět k podzimu. Výhoda na něm je, že v takovém počasí občas není co dělat. Proto je mou radou si udělat skvělý čaj, koupit si cookies, psát na blogu a nakonec si pustit Stmívání, celkem podzimní film. 

Sice ta zima někdy venku je k nevydržení, lidem se pak nechce ráno ani vylézat z auta, když musí do práce. Jinak, pokud slavíte Halloween nebo řekněme dušičky, doporučuji film Halloweenská noc. Děláte to taky, že když jdete a po cestě vidíte nějaký naprosto famózní list, vezmete si ho a založíte do knihy? Mám už jednu knihu plnou listí, aby mi z ní brzo nevyrostl chytrý strom.

S rodinou každoročně vyřezáváme dýně, přijde mi to takové americké a k tomu popíjíme kakao. Taky bych hrozně chtěla zkusit jablko v karamelu. Nevíte kde ho seženu? Upřímně klidně bych si ho udělala doma, ale nebude to ono.

Na podzim ráda chodím na Starbucks na jejich nejlepší horkou čokoládu nebo dýňové latté a také miluji tu jejich podzimní a halloweenskou výzdobu, cítím se vždy, že jsem mimo ČR. Nechtěly by jste někdy zažít opravdický Halloween? Děti chodí od domu k domu, sladkosti nebo život, strašidelná výzdoba a lidé v kostýmech. Podle mě je to strašně krásný zážitek. 


You Might Also Like

6 komentářů

 1. Taky miluji podzim, proto jsem svoji GA uskutečnila právě teď :-)
  Giveaway

  OdpovědětVymazat
 2. Mám radši léto než podzim, když můžu chodit venku v kraťasech a tilku, ale letos se na podzim docela těším (i když bych léto klidně prodloužila, kvůli práci jsem si moc tepla a vody neužila). Těším se, až konečně zkusím také vyřezat nějakou tu dýni, a vyzkouším z ní nějaké recepty, těším se na focení podzimní přírody, když už mám konečně pořádný foťák na focení, těším se, jak nám doma udělám podzimní výzdobu, když už konečně bydlíme s přítelem sami(konec studentským bytům). A i na to popíjení horkých nápojů.Musím tedy někdy Starbucks čokoládu vyzkoušet :) A Halloween bych moc ráda zažila, třeba se někdy dostanu v té době do Ameriky, tam to musí být paráda. Vůbec mi nevadí, že to není náš svátek, i tak se mi jejich tradice líbí :)

  melisinblog.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc hezky napsaný komentář. Ano léto je fajn v jiných směrech. To bydlení s přítelem ti závidím, tak přeji hodně štěstí v bydlení :).

   Vymazat
 3. Já taky miluju podzim. :) Takový kouzelný přechod mezi létem a zimou. A souhlasím, že ty podzimní kabátky a klobouky jsou prostě dokonalost! :) Podzim (a následně jaro) je moje oblíbená roční doba. Barevné listí popadané po parku, pozorování deště za oknem, nový školní rok. Podzim je prostě plný nádherných maličkostí, které se mi zapíšou do paměti. ♥
  Catherine Ribbon

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc krásně napsané, souhlasím. Barevné listí je nádhera a krásně to vypadá na fotkách. :)

   Vymazat

Like us on Facebook