A je to tady zas - Nemocná, jak na angínu?

Ráno se probudím, vše ok. Kolem jedné mírná bolest hlavy a kolem druhé už pocity, že na vás něco leze. Nenávidím být nemocná, když jsem chod...

Ráno se probudím, vše ok. Kolem jedné mírná bolest hlavy a kolem druhé už pocity, že na vás něco leze. Nenávidím být nemocná, když jsem chodila do školy, moc mi to nevadilo, ale teď je to hrozný žrout času. Na nic nemám náladu a všechno mě bolí. Nejhorší je, když máte pocit, že na vás leze angína. A já zrovna tento pocit mám. Nesnáším tuhle nemoc ze všech nejvíc, ta nehorázná bolest při odpovídaní je nesnesitelná. Měla jsem tu nemoc už tolikrát, že už vím, jak se ji zbavit, ale vždycky je tu nějaké ale, málo kdy to zabere. Kocoviny vím, jak se zbavit na 100%, ale angína je ďábel, tak vám to řeknu. Dám vám pár rad, když už jsem nemocná a trčím doma ať jsem aspoň užitečná.

weheartit.com
1. Udělejte si čaj.
Nejlépe zázvorový, mě opravdu tento čaj hodně pomáhá. Dám si vařit vodu, nastrouhám si zázvor. Zázvor nasypu do horké vody a přidám ještě lžící medu. Nechám deset minut odstát, poté vypiju. Bohužel vám ten čaj uleví jen na chvilku, tak je to tedy u mě.

2. Chce to klid a odpočinek.
Vůbec nebuďte smutní, že vám angína znepříjemní dny, pusťte si váš oblíbený film a pořádně se zabalte do deky a koukejte. Vůbec nepřemýšlejte, že nějakou nemoc máte. Fakt mi to pomáhá hodně, když si říkám, že nemocná nejsem a dělám jako bych byla zdravá, myslím, že je to hodně i o psychice.

Já nejsem moc ten typ, který věří práškům a metodám doktorů. Když už je to moc akutní k lékaři si zajdu, ale když je to zatím ještě v pohodě, tak spíš preferuji domácí léčbu.

Pokud máte nějaké rady vy, jak se angíny zbavit, budu ráda za každou radu, opravdu!

You Might Also Like

2 komentářů

  1. Se vším souhlasím. Doporučuju hodně pít a horké mléko s rumem a medem :-). A kloktat slanou vodu, to na krk taky pomáhá.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. To horké mléko s rumem a medem zkusím, už jsem opravdu zoufalá, takže vyzkouším vše. Děkuji :) K.

      Vymazat

Like us on Facebook